Sağlıklı Yaşam Kliniğinde Yaklaşım

Sağlıklı YaşamEğer Psikolojinize ,Bedeninize ait olan şikayetlerinizin hangi nedenlerden kaynaklanıyor olabileceğine dair sorularınız var ise ,bu nedenleri birlikte keşfedip, açığa çıkartabilir ; Ortadan kalkmasına yönelik işlemler başlatabiliriz…

 

 

 • Eğer neden kilo aldığınızı ?
 • Hangi gıdaların size faydalı ve/veya zararlı olduğunu?
 • Depresyonunuzun ,Panik-Atağınızın, Stresinizin ,Korkularınızın nedenlerini?
 • Bedeninizdeki Oksijenlenme ,Su ,Yağ ,Mutluluk Hormonlarının oranını?
 • İleriye yönelik Hastalık Risklerinizi ?
 • Vücudunuzda ne çeşit Toksinlerin biriktiğini?
 • Gerçekte eksik olan vitamin ve mineral düzeylerinizi?
 • Varolan parazit , mantar, bakteri vb gibi mikroplardanhangilerinin sizde yük oluşturduğunu?
 • Hormonlarınızdan ve/veya Enzimlerinizden hangilerinin dengesiz çalıştığını merak ediyorsanız?
 • Yapılan bütün tetkikler normal çıktığı halde, şikayetleriniz devam ediyor ise?
 • Kullandığınız ilaçlara rağmen herhangi bir düzelme yoksa ve/veya ilaçların yan etkileri ortaya çıkmış ise?

Tüm bunlar vb.gibi kendinizle yada yakınlarınızla ilgili pek çok merak ettiğiniz ve dertlerinize deva arayışınız olabilir; Haklı olarak sorularınıza cevap , şikayetlerinize çözüm ararsınız…

Sağlıklı Yaşam Kliniğimiz de : Kişiyi bir bütün olarak ele alıp, sağlığını her yönüyle geliştirici işlemler yapmaktayız. Genel anlamda uygulamalarımızın tümünde tamamen size özel sebepleri ortaya çıkartarak , yine o kişiye özel çözümler üretmeyi planlıyoruz.

Öncelikli hedefimiz Ruhen, Bedenen çok boyutlu olarak iyilik halini
gerçekleştirmektir.

Bunun için: BİOFEEDBACK-BİOREZONANS YÖNTEMİ:

Genellikle ilk adım olarak Biofeedback- Yöntemiyle baş , el-bileği, ayak-bileklerine elektrotlar takarak ve tüm vücudun elektro-manyetik akımını ölçümleyerek kişinin bilgi bankasına ulaşırız. Yıllardır Tıpta kullanılandığımız ECG(Kalp grafisi),EEG(Beyin dalgaları ölçümü), TENS(Fizik Tedavi Rehabilitasyonda genelde ağrı için uygulanır), EMG(Kasın elektriksel akışın ölçümü),MRI (Manyetic Rezonans Görüntüleme) vb…gibi yöntemleri de içeren bu sistem sadece bir bölgenin değil bedenimizin tümüne ait yaklaşık 9000-10000 çeşit datayı içerir ve 3-4 dakika gibi bir sürede tamamlanır. Alınan bu veriler Doktor tarafından incelenip yorumlanırken Hastalığın yada şikayetlerin o kişiye özel olan nedenleri saptanır ve adım adım tedaviyi gerçekleştirecek olan sinyaller gönderilir. Her 3-5 dakikada bir iletilen bu sinyallerin vücut tarafından ne oranda alındığı rakamsal olarak ölçümlenir. Böylece terapi süresince daimi olarak bedenle iletişim halinde kalınır. Yaklaşık bir buçuk saat süren uygulama sırasında Toksinler, Mikroplar, Hormonlar, Risk faktörleri, Allerjiler…. Vs. gibi pek çok etken Hastanın şikayetleri doğrultusunda incelenip ,sağlığa kavuşması için gereken uygun sinyaller gönderilir.

Yapılan işlemlerle vücudun kendini onarma faaliyetlerini harekete geçirerek ve sağlığı oluşturan mekanizmaların tekrar çalışır duruma gelmesini hedefleriz. Günlük olarak şikayetleri geçici süreyle baskılamak değil ,her seansta bir basamak daha olumsuz çalışan bozulmuş olan programlardan hastayı kurtarmak amaçtır. Seansların sıklığı ve sayısı da yine tamamen hastaya göre belirlenir;
Eğer eksikse bazı vitamin ve mineraller kullanması önerilebilir. Bir sonraki tedaviye
kadar ihtiyacı olan yada duyarlılığı olan beslenme önerileri de verilebilir…
Özet olarak mevcut fiziksel ve/veya psikolojik sorunların nedenlerinin belirlenerek temizlenmesi amaçtır. Başka bir deyişle benzetecek olursak vücudunuzun içinin seri halde fotoğraflanmasıyla ortaya çıkan filim de, var olan bozuklukların giderilmesi için hatalı olanların yerine yeni karelerin eklenmesi işlemidir.

AYAK DETOKSU:
Toksik madde birikimi tespit edildiğinde tercih ettiğimiz bir yöntemdir. Yıllar içinde kullanılan ilaçlar , temizlik malzemeleri , şampuan ,sabun ,makyaj malzemeleri, kremler ,hazır gıdalarda kullanılan koruyucu ve katkı maddeleri , meyve ve
sebzelerde bulunan böcek öldürücü ve kimyasallar, radyasyon, sulardaki
Cl ,Flor bileşikleri, sanayide kullanılan çeşitli madde ve çözücüler,Diş dolgusu olarak kullanılan malzemeler, Civa ,Cadmiyum ,Kurşun vb. ağır metaller ,Mikropların atıkları….

Liste uzayıp gidebilir .Modern yaşamdaki pek çok ürün yapay olsun olmasın vücudumuzun savunma sistemini meşgul eder . Atık sistemimiz olan lenf damarlarında birikir. Hastalıklara zemin hazırlar. Şehirdeki kanalizasyon sisteminin dolup taşması gibi bedenin kendini temizleme kapasitesi aşılınca da kişilerin yatkınlıklarına göre değişen Allerji ,Enfeksiyon ,Metabolik sendrom yada kanser gibi şikayetler ortaya çıkabilir.

Bedenizimizi meşgul edip yenilenmeye ,onarıma harcayacağı enerjiyi çalan bu çamur tespit edilmişse ondan kurtulmak gerekir. Böylece sağlığı engelleyen Toksik engellerden itina ile uzaklaşmış oluruz.

KRİSTAL-IŞIK TERAPİSİ (THERAGEM) :
Uzun yıllardır çeşitli amaçlar için Tıpta kullanılan ışığın değişik dalga boyları Röntgen, İnfrared ışınları ,Lazerler vb… hayatımızı kolaylaştırmakta idi.
Işığın küçük parçacıkları fotonlar ve Pırlanta ,Safir ,Akik ,Zümrüt vb..gibi kristallerin şifalandırıcı enerjilerinin birleşmesiyle , saptanan sebeplere yada şikayetlere yönelik olarak planlanan bir terapi şeklidir. Gayet yumuşak ,dinlendirici ve etkili bir saat süren bu uygulamalarla vücutta tamir mekanizmaları uyarılmış
olur. Kuantum fiziği prensipleriyle geliştirilmiş bu sistem aracılığıyla bedenin kendi kendisini sağlığa kavuşturmasını harekete geçirir ,destekleriz.
Her yaştan kişiye Ağrı tedavisinden mide şikayetlerine, unutkanlıktan cilt hastalıklarına kadar pek çok değişik şikayet için uygulanabilir.

AKUPUNKTUR :
Gelen talep doğrultusunda çoğunlukla zayıflama amaçlı kullanılsa da Akupunktur 5000 yıldan uzun süredir Hipnozla birlikte İnsanlığın temel tedavilerinden biri olmuştur. İlaçların keşfi henüz yüzyılı dahi doldurmamıştır. İnsanlık binlerce yıldır
enerji bedeni üzerinde çalışarak ,kendisini şifalandırmaya çalışmaktadır .
Kliniğimizde kulak ve vücut akupunktur uygulamaları yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir